25.05.2017 року, студенти І – курсу юридичного факультету Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича члени наукового гуртка «Феміда» при кафедрі юридичної психології відвідали Чернівецьку установу виконання покарань № 33.

25.05.2017 року, студенти І – курсу юридичного факультету

Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича

члени наукового гуртка «Феміда»  при кафедрі юридичної психології  відвідали 

Чернівецьку установу виконання покарань № 33.

Разом з студентами відвідали Чернівецьку установу виконання покарань  № 33  завідувач кафедри юридичної психології д.ю.н., Черновський О.К., к.м.н.,  Гриндей Л.М., та асистент к.ю.н., Шувальська Л.Р., в рамках вивчення дисципліни «Юридична психологія» на тему: «Пенітенціарна психологія».

В ході даного заходу студентів було ознайомлено з умовами тримання під вартою, розпорядком дня підозрюваних, обвинувачених та засуджених. Після огляду приміщення студенти разом із викладачами зібрались в актовій залі установи, де  старший інспектор з виховної і психологічної роботи Даниляк Ілля Васильович розповів про створення та функціонування даної установи. Студенти також довідались, про історію будівництва в’язниці та приміщення карного суду на Кримінальній площі, а з 1875 року площі Австрії (на даний час площі Соборній).

В перші роки свого існування (1787-1804) штат суду складався з кримінального судді, двох судових засідателів, писаря, канцеляриста, начальника в’язниці, 4 тюремних наглядача. Тюрма (темниця, в’язниця) згадується в документах ще в до австрійські часи.

Крім того старший інспектор з режиму, охорони, нагляду і безпеки в Чернівецькій установі виконання покарань № 33 Щербак Андрій Васильович наголосив на  основних завданнях та функціях  установи, а саме:

 • організаційні заходи;
 • аналітична та інформаційно-методична робота;
 • нормотворча діяльність;
 • зміцнення законності і правопорядку, забезпечення охорони, режиму тримання, оперативно-розшукової роботи;
 • соціально-виховна та психологічна робота;
 • виробничо-господарська та фінансова діяльність;
 • матеріально-побутове та ресурсне забезпечення;
 • медико-санітарне забезпечення;
 • питання організації виконання покарань, не пов’язаних з позбавленням волі;
 • питання кадрового забезпечення та роботи з персоналом;
 • питання технічного забезпечення та інформатизації;
 • міжнародне співробітництво;
 • взаємодія із засобами масової інформації та громадськістю та інші.

Це вже не перші відвідини студентами та викладачами  Чернівецької установи виконання покарань № 33 в Чернівецькій області в межах навчальної практики, напередодні установу відвідували також студенти з асистентом к.ю.н. Стратієм О.В.

unnamed (3)

Студенти мали змогу також побачити: кімнату психоемоційного розвантаження, приклад камери, внутрішні пости, приміщення довгострокових побачень, камеру матері і дитини та бібліотеку.

Викладачі та студенти не лише з великою зацікавленістю слухали старшого інспектора з виховної і психологічної роботи Даниляка Іллю Васильовича та старшого інспектора з режиму, охорони, нагляду і безпеки Щербака Андрія Васильовича, а й ставили їм чимало запитань, вступали в дискусії з питань практичної роботи даної установи, а також проблем корекції поведінки утримуваних осіб.

Допомагали в організації проведеного даного заходу  перший заступник начальника установи з режиму і охорони та оперативної роботи підполковник  Гома Степан Михайлович, старший інспектор з виховної і психологічної роботи Даниляк Ілля Васильович та старший інспектор з режиму, охорони, нагляду і безпеки Щербак Андрій Васильович. Висловлюємо їм  щиру подяку за надану можливість ознайомлення з даною установою, а також начальнику вищезазначеної установи підполковнику Лисаку Петру Олексійовичу.

unnamed (1)

unnamed unnamed (2)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *