Черновський Олексій Костянтинович

chernovsky

Посада: завідувач кафедри юридичної психології Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича

Вчений ступінь: доктор юридичних наук

Вчене звання: доцент,заслужений юрист України.

Деталізована інформація:

Дата народження: 28.03. 1949 р.

Місце народження: с.Йосипівка, Старокостянтинівського  району, Хмельницької області в родині Костянтина Степановича та Меланії Захарівни.

Свій трудовий шлях Олексій Костянтинович розпочав у 1965 році, а студентом юридичного факультету Львівського державного університету ім. І.Франка став у 1977 році.

Отримавши у 1982 році диплом  юриста з відзнакою О.К. Черновський був обраний народним суддею Ленінського районного народного суду м. Чернівці, а згодом перейшов до Першотравневого районного народного суду цього ж міста.

У квітні 1990 році Олексій Костянтинович перейшов на адвокатську роботу – майже два роки був членом Чернівецької обласної колегії адвокатів, а потім упродовж десяти років обіймав відповідальні посади  у Чернівецькому міськвиконкомі та першого заступника начальника Чернівецького обласного управління юстиції і водночас начальником відділу організаційного забезпечення діяльності місцевих судів.

За його участі у цей період було видано чимало юридичної літератури, зокрема: «Збірник законодавчих актів України з питань молодіжної політики», «Права дитини в Україні», «Методичні, інформаційно-аналітичні та інші документи з питань судового адміністрування».

Був також співавтором збірника «Про державну службу в Україні», шеститомного видання про охорону навколишнього природного середовища, збірника «Особливості розгляду кримінальних справ щодо неповнолітніх і застосування до них примусових заходів виховного характеру» та «Проблеми,які виникають під час розгляду судами кримінальних справ, пов’язаних із незаконним обігом наркотичних засобів,психотропних речовин,їхніх аналогів та прекурсорів».

У лютому 2002 р. О.К. Черновський повернувся на суддівську роботу. Його обрали суддею Апеляційного суду Чернівецької області, а в червні 2003 р., призначили першим заступником голови Апеляційного суду. У  2007 році він очолив цей суд. У цей же час ініціював та організовував ділові та дружні стосунки з суддями та працівниками інших юридичних установ в Румунії,Польщі,Молдові та Австрії , тощо.

В той же час, Олексій Костянтинович поєднував роботу судді із викладацькою діяльністю. У 2010р.  захистив кандидатську дисертацію на тему «Юридико – психологічні особливості розгляду кримінальної справи в суді першої інстанції» . А вже у квітні 2016 р. – докторську на тему « Судова психологія-парадигма сучасного розвитку».

Є автором власного монографічного дослідження «Теоретичні засади та прикладні аспекти сучасної судової психології»  та співавтором низки інших монографічних досліджень і науково-практичних посібників з питань психологічних та філософських аспектів у судочинстві, проблем охорони навколишнього середовища.

Займається і активною громадською діяльністю. Як член Українського національного комітету ICOMOS і голова громадської консультативної ради Чернівецької міської ради по охороні культурної спадщини, був одним із ініціаторів включення резиденції Буковинських митрополитів та Далмації у 2011 р.у Всесвітній перелік пам’яток культури,архітектури та визначних місць.

З січня 2015 р. зарахований у штат кафедри правосуддя на посаду доцента, а з серпня 2016р. призначений в.о. завідувача кафедри  юридичної психології юридичного факультету Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, створеної вперше в Україні у цивільному ВУЗІ.